Food & Beverage Manager | Numo Ierapetra

Application deadline closed.

Περιγραφή Θέσης

Το Numo Ierapetra είναι ένα πολυτελές θέρετρο, σε μια ηλιόλουστη, παραθαλάσσια τοποθεσία που περιβάλλεται από καταπράσινους κήπους με στόχο να αναδείξει ένα λιγότερο γνωστό μέρος της νότιας Κρήτης. Αποτελείται από 132 κομψά σχεδιασμένα δωμάτια και σουίτες, 2 εστιατόρια, 2 μπαρ, 2 πισίνες, κέντρο Spa και ευεξίας, γυμναστήριο, μπουτίκ και υπαίθριο σινεμά, που προσφέρουν μια νέα αντίληψη απόδρασης με γήινες ντιζάιν πινελιές και γαλήνια ατμόσφαιρα. Διακρίθηκε ως ένα από τα καλύτερα νέα ξενοδοχεία στον κόσμο το 2021, από το Luxury Travel Expert.

Κύριες Αρμοδιότητες

• Επίβλεψη καθημερινά της λειτουργίας των εστιατορίων και των μπαρ για την διασφάλιση τήρησης όλων των προβλεπόμενων εσωτερικών διαδικασιών
• Εποπτεία και καθοδήγηση του προσωπικού με τις ποιοτικές προδιαγραφές λειτουργίας της εταιρείας
• Διαμόρφωση λειτουργικής και αποτελεσματικής ομάδας με πνεύμα συνεργασίας
• Διαχείριση αιτημάτων των πελατών με ευγένεια
• Έλεγχος ορθής κατάστασης των μηχανημάτων και του εξοπλισμού των επισιτιστικών τμημάτων, καθώς επίσης έλεγχος για επάρκεια προμηθειών σύμφωνα με τις ανάγκες
• Συνεργασία με τον Chef του ξενοδοχείου στην κοστολόγηση του μενού
• Προετοιμασία σχετικών reports και παροχή στοιχείων για προβλέψεις καθώς και προτάσεις βελτίωσης του τμήματος
• Διασφάλιση τήρησης προτύπων διαχείρισης ποιότητας ISO και HACCP

Απαραίτητα προσόντα

• Πτυχίο ή Δίπλωμα Τουριστικών Επαγγελμάτων
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
• ‘Αριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και επιθυμητή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (MS Office, restaurant management software, POS)
• Ευχάριστη, ευγενική και φιλική προσωπικότητα προσανατολισμένη στην εξυπηρέτηση και ικανοποίηση του πελάτη
• Ηγετικές ικανότητες διαχείρισης και παρακίνησης ομάδας, με πνεύμα συνεργασίας
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες με προσέγγιση στην εξυπηρέτηση του πελάτη
• Ικανότητα εντοπισμού και επίλυσης προβλημάτων αποτελεσματικά
• Υπευθυνότητα, ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
• Ικανότητα επίτευξης ή υπέρβασης οικονομικών στόχων και παροχή reports

Η Eταιρία προσφέρει

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων
• Δυνατότητες Εξέλιξης
• Άριστο Περιβάλλον Εργασίας
• Συνεχής εκπαίδευση (on the job training)
• Διαμονή και Διατροφή

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Αποστολή βιογραφικών με πρόσφατη έγχρωμη φωτογραφία