Application deadline closed.

Περιγραφή Θέσης

Η MarBella Collection αποτελείται από τρία τέλεια διαμορφωμένα πολυτελή ξενοδοχεία στο πανέμορφο Ιόνιο Πέλαγος. Εξαιρετικά δημιουργημένο με τη δική του μοναδική ατμόσφαιρα και προσωπικότητα, κάθε ένα από τα σύγχρονα, πεντάστερα ξενοδοχεία μας, μοιράζεται τις ιδιότητες, για τις οποίες επιστρέφουν οι επισκέπτες μας χρόνο με το χρόνο – εξαιρετική ελληνική φιλοξενία, εξαιρετική πολυτέλεια και εξαιρετικές εμπειρίες.

Το Marbella Elix συγκεκριμένα, το οποίο βρίσκεται στο μαγευτικό Καραβοστάσι Θεσπρωτίας, αναζητεί ένα άτομο για την θέση του Μπάρμαν για να γίνει μέλος της ομάδας μας, για τη σεζόν 2022.

Αρμοδιότητες

• Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών και cocktail για τους πελάτες του ξενοδοχείου
• Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα ποτών
• Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων πελατών και εξατομικευμένες προτάσεις ποτών
• Έλεγχος πακέτου διαμονής πελάτη
• Επιβεβαίωση ενήλικης κατάστασης πελάτη ώστε να επιτρέπεται η κατανάλωση αλκοόλ
• Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
• Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών
• Διαχείριση αναφορών του κλεισίματος βάρδιας σε συνεργασία με τη reception
• Παροχή άριστης εξυπηρέτησης πελατών

Δεξιότητες

• Ομαδικό πνεύμα
• Πελατοκεντρική προσέγγιση
• Υπευθυνότητα
• Ενθουσιασμός
• Αντοχή σε απαιτητικές συνθήκες εργασίας

Προσόντα

• Προϋπηρεσία σε 5* ξενοδοχείο ή bar θα εκτιμηθεί.
• Καλή γνώση του συστήματος POS
• Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (γνώση επιπλέον γλωσσών θα εκτιμηθούν)
• Καλή γνώση κρασιών, ποτών και τεχνικών ανάμειξης
• Δίπλωμα από σχολή bartending /σεμινάρια bartending θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ατομική Ασφάλιση/ Ένσημα
• Δυναμικό, ευχάριστο και επαγγελματικό περιβάλλον
• Δυνατότητες εξέλιξης σε άμεσα αναπτυσσόμενο όμιλο
• Παροχή διαμονής και διατροφής (3 γευμάτων/ημέρα)
• Πλήρη παροχή επιδομάτων και δώρων εργασίας